امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش زبان انگلیسی چه اسرار طلایی ناگفته ای دارد؟
نویسنده پیام
soheil81 آفلاین
کاربر تازه کار
**

ارسال‌ها: 2
موضوع‌ها: 1
تاریخ عضویت: Apr 2018
اعتبار: 0
#1
آموزش زبان انگلیسی چه اسرار طلایی ناگفته ای دارد؟
آموزش زبان انگلیسی چه اسرار طلایی ناگفته ای دارد؟


آموزش زبان انگلیسی و یادگیری این زبان به عنوان زبان دوم همواره مورد توجه همه افراد جامعه به خصوص دانش آموزان و دانشجویان مقاطع مختلف قرار داشته است. امروزه با پیشرفت روزافزون علوم مختلف نظری و کاربردی بر اهمیت یادگیری و آموزش زبان انگلیسی افزوده شده است. در این مقاله تلاش کرده ایم که موضوع بسیار مهم آموزش زبان انگلیسی را از ابعاد مختلف بررسی کنیم.در این مقاله در مورد آموزش زبان انگلیسی مباحث زیر را مورد بررسی اجمالی قرار میدهیم:

کدامیک از دلایل اصلی یادگیری و آموزش زبان انگلیسی حائز بیشترین اهیمت هستند؟
آموزش زبان انگلیسی باید از چه سنی آغاز شود تا بهترین نتیجه یادگیری حاصل شود؟
روش های یادگیری و آموزش زبان انگلیسی کدام است؟
مهم ترین موانع آموزش زبان انگلیسی کدام است؟ راه حل غلبه بر این مسایل کدام است؟


بخش اول: مهم ترین دلایل یادگیری و آموزش زبان انگلیسی
کارشناسان آموزش زبان انگلیسی همواره بر این اعتقادند که چنانچه زبان آموز برای یادگیری زبان انگلیسی خودشان دلیل و یا دلایل محکم و محکمه پسندی داشته باشند، همین موضوع باعث ایجاد نیرو محرکه قوی تری خواهد شد که موتور حرکت یادگیری زبان انگلیسی زبان آموزان را همواره روشن نگه می دارد.1- آموزش زبان یک باید قطعی است.
در قرن21 به درجه ای از پیشرفت های علمی و دانشی رسیده ایم که یقینا می توان بیان کرد که یادگیری زبان انگلیسی دیگر یک امتیاز محسوب نمی شود. بلکه یک بایدی است که وظیفه هرنفر است که بتواند ارتباط برقرار کند.2- دستیابی بر پیشرفتهای علمی با آموزش زبان انگلیسی
بر هیچ کس پوشیده نیست که علم و دانش روز دنیا همیشه برای بار اول به زبان انگلیسی نگاشته می شود. داشتن مهارتهای زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا به درک عمیق تری از دانش مورد نظرتان برسید.

همین درک و نگرش عمیق تر شما نسبت به علم هدفتان باغث پیشرفت شما در زمینه دلخواهتان خواهد شد.3- مصاحبه های شغلی و تحصیلی معتبر نیاز به آموزش زبان انگلیسی دارد.
هر جوان و یا نوجوانی در طول مدت زندگی شخصی و یا حرفه ای قطعا با فرصت هایی مواجه می شود که داشتن مهارت های زبان انگلیسی و برخوردار بودن از آموزش زبان انگلیسی با کیفیت می تواند بسیار تعیین کننده باشد.

از جمله این فرصت ها می توان به فرصت های شغلی خاص در شرکتهای بزرگ بین المللی اشاره نمود. خوشبختانه هم اکنون شرکت های بزرگی در ایران هستند که فعالیت های بین المللی انجام میدهند.4- ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی
در نظر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی داشتن دانش و مهارت و آموزش زبان انگلیسی می تواند تاثیر شگفت انگیزی روی ذهنیت مصاحبه کننده نسبت به شما داشته باشد. یادتان باشد که در آزمون مقطع دکتری بخشی از این آزمون به صورت مصاحبه انگلیسی برگزار می شود.5- مهاجرت های احتمالی در آینده
فرصت مهاجرت همواره یکی از فرصتهایی است که باید غنیمت شمرده شود. برای مهاجرت موفق داشتن مهارتهای زبانی به قدری مهم تلقی می شود که برای تاییدیه نهایی مهاجرتتان قطعا نیاز به ارائه مدرک زبانی معتبر می باشد.

آموزش زبان انگلیسی از چه سنی باید شروع شود؟
دانشمندان حوضه زبان شناسی در مورد سن شروع یادگیری و آموزش زبان انگلیسی تحقیقات و آزمایشات زیادی کرده اند.

همه آنها به اتفاق بر این باور هستند که بهترین سن دقیقا قبل از سن بلوغ نوجوان است. در این سن یادگیری بهتر اتفاق می افتد و اصطلاحا نوجوان کماکان لهجه پذیر است. با این وجود عده ای از دانشمندان حوزه آموزش زبان انگلیسی اعتقاد دارند که بهترین سن جهت آموزش زبان انگلیسی سن بین4 تا 12 سال است.

البته در نظر داشته باشید که اگرچه بازه سنی بالا بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود، اما این بدان معنا نیست که بزرگسالان توانایی یادگیری زبان انگلیسی را ندارند. آنها کماکان می توانند با شیب یادگیری سریع به یادگیری زبان انگلیسی بپردازند.روش های اصلی آموزش زبان وانگلیسی کدام هستند؟


آموزش زبان انگلیسی از طریق در معرض قرار دادن خود در محیط کاملا انگلیسی
یکی از روش های بسیار مفید و کاربردی جهت یادگیری زبان انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی در معرض قرار دادن خود، در زبان انگلیسی می باشد. اینکه زبان آموز خودش را در شرایط یادگیری قراردهد بسیار کاربردی است.

سعی کنید تمام اطراف خود را از زبان انگلیسی پر کنید به گونه ای که 100 درصد با زبان انگلیسی احاطه شده باشید.

مطالعات خود را به زبان انگلیسی انجام دهید، رادیو خود را به زبان انگلیسی گوش دهید، تلویزیون و فیلم خود را به زبان انگلیسی تماشا کنید، آهنگ های خود را به زبان انگلیسی گوش دهید، حتی تغییر منوی گوشی تلفن همراهتان به زبان انگلیسی تاثیر به سزایی در یادگیری زبان انگلیسی شما خواهد داشت.آموزش زبان انگلیسی از طریق شخصی سازی آموزه ها
یسیاری از دانشمندان حوزه آموزش زبان انگلیسی بر این باورند که هنگامی که تلاش می کنیم تا روی آموزش زبان انگلیسی خود کار کنیم و یا اینکه زبان دومی را فرا بگیریم، بهترین روش این است که آموزه های خود را شخصی سازی کنیم.

برای مثال چنانچه جمله را یاد میگیریم به معنای “به کافی شاپ رفتن” بهتر است در ذهن خود، خود را تصورکنیم که به کافی شاپ می رویم و سپس همگام با تصور ذهنی خود این جمله را بلند بگوییم. علاوه بر آن بهتر است که این شخصی را بیشتر ادامه دهیم و خود را در حال رفتن به استخر تصور کرده و سپس با صدای بلند تکرار کنیم”به استخر رفتن”

این روند می تواند ادامه پیدا کند.

آموزش زبان انگلیسی از طریق ساخت فلش کارت
ساخت فلش کارت همواره یکی از راه های آموزش زبان انگلیسی بوده است. اما در این بین دقت کنید که مسئله ساخت فلش کارت است. چنانچه خودتان دست به کار شوید و فلش کارتی با فکر و اندیشه های خودتان بسازید این بسیار روی آموزش زبان انگلیسی تان تاثیر خواهد داشت.

فلش کارت ها برای شما یادگیری را ساده تر خواهند کرد، به علاوه مرور آموخته های زبان انگلیسی با استفاده از تکنیک فلش کارت ها بسیار ساده است. شما به راحتی می توانید فلش کارتهای خودتان را همراه خودتان داشته باشید. آنها را در جیب پیراهنتان بگذارید و به زمانهای مرده تان روح ببخشید. در ایستگاه مترو، اتوبوس و……به سرعت آنها را ورق بزنید. آیا ممکن است معجزه یادگیری اتفاق نیوفتد؟

آموزش زبان انگلیسی با استفاده از تکنولوژی روز دنیا
یکی از روش های آموزش زبان انگلیسی و یادگیری زبان انگلیسی استفاده بهینه از تکنولوژی های روز دنیا است. استفاده بهینه از این تکنلوژی ها به شما کمک می کند تا سرعت یادگیری شما افزایش پیدا کند.

اپلیکیشن زلو (zello) یکی از اپلیکیشن های غیر ایرانی است که شما با استفاده از آن می توانید با هزاران غیر ایرانی دوست شوید، با آنها ارتباط برقرار کنید. با آنها صحبت کنید و از این طریق به صورت روزانه آموزش زبان انگلیسی خود را تکمیل تر کنید.

علاوه بر اپلیکیشن زلو می توانید با استفاده از نرم افزارهای چت تصویری با دوستان خود در بقیه کشورهای دنیا چت کنید. با آنها صحبت کیند و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید.

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسیشرکت در کلاس های حضوری آموزش زبان انگلیسی
به قطع یقین کلاس های حضوری زبان انگلیسی تاثیر بسیار زیادی در آموزش زبان انگلیسی شما خواهد داشت. وجود افرادی مثل شما که خواهان یادگیری زبان انگلیسی هستند به شما انگیزه ادامه راه را میدهد. به شما اشتیاق میدهد. اما شرکت در کلاس های حضوری در کنار مزایای فوق العادش همواره همراه با محدودیت های زمانی و مکانی بسیاری بوده است. و همین امر باعث شده است که آمار و ارقام در حوزه آموزش زبان انگلیسی به صورت حضوری نشان دهد که کلاس ها فقط شامل 5 درصد افرادی هستند که نیاز دارند زبان انگلیسی را فرابگیرند.

مهم ترین موانع یادگیری زبان انگلیسی کدام است و چگونه می شود بر آن فائق آمد؟
بر اساس نظر کارشناسان حوزه آموزش زبان انگلیسی، مهم ترین دلیل موفقیت و یا حتی عدم موفقیت زبان آموزان، خود زبان آموزان هستند.

شما می توانید باعث و مهم ترین دلیل موفقیت خود باشید.

اینکه چقدر روی انگیزه ها و نیرو محرکه های یادگیری زبان انگلیسی وقت و انرژی صرف می کنید حائز اهمیت خواهد بود.

هر چقدر انگیزه های شما بیشتر باشد، مغزتان پذیرش بالاتری خواهد داشت.

چنانچه انگیزه کافی برای یادگیری زبان انگلیسی ندارید با تفکر روی مطالب ابتدای همین مقاله سعی کنید این انگیزه را در خودتان بوجود بیاورید.

احاطه شدن در بین محصولات آموزشی جذاب به شما همواره انگیزه و اشتیاق لازم را جهت یادگیری زبان انگلیسی می دهد.مهم ترین مهارتهای آموزش زبان انگلیسی کدامند و چگونه باید آنها را تقویت کرد؟


مهارتهای زبان انگلیسی به چهار دسته اصلی تقسیم می شود:

مهارتهای شنیداری
مهارتهای گفتاری
مهارتهای نوشتاری
مهارتهای خواندن


تقویت مهارتهای شنیداری:
برای تقویت مهارتهای شنیداری خود ابتدا سعی کنید دانش عمومی لغات خود را افزایش داده و همزمان زیاد بشنوید. هر چه بیشتر گوش کنید زبان شما بیشتر تقویت خواهد شد.تقویت مهارتهای گفتاری خود:
سعی کنید مجددا بسیار گوش کنید. این گوش کردن بسیار زیاد است که نطق شما را باز می کند.

از تکنیک ساخت فلش کارت استفاده کنید.مهارتهای خواندن:
دانش لغات خود را افزایش دهید. بسیار بخوایند. مطالب و متن ها ی مختلفی را بخوایند.مهارتهای نوشتاری:
سعی کنید به صورت فعال بخوایند. زیر عبارت های مهم خط بکشید. از آنها فلش کارت بسازید. و آنها را در فلش کارتهای خود استفاده کنید. هر چه بیشتر بخوانید، بهتر می توانید بنویسید.
08-16-2018, 11:00 AM
ارسال‌ها پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالا